Používanie a pôsobenie - RECONVEL.COM

 
 
 
 
 

POUŽÍVANIE A PÔSOBENIE

 
 
 
Úvod > O peptidoch > Používanie a pôsobenie
 
Fixed left
 
 

Rozmery voľných peptidov, alebo peptidov odseparovaných od väčších reťazcov aminokyselín umožňujú jednoduchú penetráciu cez bunkové póry, čím je zabezpečené jeho pôsobenie vo vnútri bunky.

Každá bunka má potrebu využitia rozdielneho typu peptidu.

Nakoľko pri ultrafiltrácii získavame veľmi širokú škálu rôznych typov peptidov, bunky s ľubovoľnými druhmi narušenia majú možnosť vybrať si a prijať tie peptidy, ktoré sú potrebné pre ich správne fungovanie.

Špecifikom surovín používaných v našom laboratóriu je, že ako zdroj spracovania pre xenopreparáty slúžia výhradne tkanivá juvenilných zvierat.

Produkty sú podľa účelu použitia orgánovo špecifické, to znamená, že budú spoľahlivo pôsobiť na identický typ orgánu, z ktorého sú získané. Peptidy získané z orgánov stavovcov sú totiž identické s peptidmi v ľudskom organizme.

V prípade fytopreparátov sú zdrojom živé a čerstvé rastliny, u niektorých vzácnych druhov sa jedná o rastliny a huby sušené pri teplote do 40 stupňov Celzia, prípadne na slnku.

Používanie orgánových peptidov ma dlhodobý až trvalý účinok a ich merateľné alebo subjektívne vnímané pôsobenie je citeľné po 2–10 týždňoch.

Rastlinné peptidy fungujú principiálne podobne, zväčša však majú symptomatický účinok, čiže pôsobia takmer okamžite v horizonte hodín, ich účinok je potom merateľný alebo subjektívne vnímaný počas celého obdobia používania peptidov.

 

Spôsob používania perorálneho preparátu

Preparát sa používa raz denne približne v rovnakom čase. Optimálne je pred použitím prepláchnuť ústnu dutinu čistou vodou (aj ohľadom eliminovania množstva slín, ktoré obsahujú aj proteolytiká likvidujúce peptidy). Obsah ampulky sa aplikuje pod jazyk, kde sa minimálne 20 sekúnd premieľa. Niekoľko minút pred použitím sa neodporúča konzumácia agresívneho jedla a nápojov. Minimálne jednu hodinu pred aplikovaním prípravku sa neodporúča používať zubnú pastu alebo ústny dezodorant.

 

Spôsob aplikácie krému na tvár

Primerané množstvo krému sa nanesie ráno a večer na čistú pokožku tváre, krku a očí, prípadne na postihnutú pokožku na tele. Vstrebanie prebytku krému sa uľahčí ľahkým poklepkávaním prstami. Nechá sa pôsobiť 2-3 min. Krém nezanecháva mastný film a pripravuje pleť k použitiu bežného krému a make-upu. Neprimerane veľká vrstva naneseného krému môže spôsobiť slabé drobenie make-upu.

Pri väčšom množstve je vhodné pleť si po približne piatich minútach od nanesenia krému opláchnuť. Za tento čas sa účinné látky obsiahnuté v kréme vstrebú, zmyje sa len prípadná prebytočná nosná zložka krému.

Pri použití na noc sa môže naniesť bohatšia vrstva krému na odlíčenú a vyčistenú pleť a nechá sa dôkladne vstrebať. Následne sa môže aplikovať bežný nočný krém.

 

Spôsob aplikácie body gel krému na telo

Dostatočné množstvo body gel krému sa nanesie na postihnuté partie a krúživými pohybmi sa natiera tak dlho, kým príde k úplnej absorpcii do pokožky. Body gel krém sa nanáša na čistú pokožku denne po osprchovaní. Najlepšie výsledky sa dosiahnu pravidelným používaním body gel krému ráno a večer počas obdobia niekoľkých týždňov, ideálne aj po remisii príznakov. Vhodné je minimálne raz za týždeň vykonať pred použitím body gel krému telový peeling. Pri pravidelnej aplikácii bude pokožka hladká a pevná. Pre lepší efekt je odporúčané dodržiavať pitný režim.

 
 
 
 
KONTAKTUJTE NÁS
 
 

Cell Core Laboratory s. r. o.

sídlo: Kukuričná 13, 831 03 Bratislava

IČO: 48 315 800
DIČ: SK2120152166

KONTAKTNÁ OSOBA

Milan Čižmár
mobile: +421 911 038 082
e-mail: cizmar@reconvel.com

 

 CAPTCHA ImageRefresh Image

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia