Peptidy a druhy - RECONVEL.COM

 
 
 
 
 

PEPTIDY A DRUHY

 
 
 
Úvod > O peptidoch > Peptidy a druhy
 
Fixed left
 
 

Základom sú PEPTIDY

Peptidy sú najmenšie reťazce proteínov/aminokyselín, ktoré sa podieľajú na stavbe molekúl v bunkách a sú nevyhnutné pre ich zdravé fungovanie
v orgánoch a žľazách organizmu.

Vekom, záťažou a inými vonkajšími vplyvmi sa tieto najmenšie stavebné časti ľudského organizmu poškodzujú alebo v organizme chýbajú, čím prichádza k starnutiu a rôznym ochoreniam.

 

Posilňujú slabé, dopĺňajú chýbajúce

Princípom nápravy tohto stavu je doplnenie dôležitých živých čiastočiek naspäť do buniek, aby mohli opäť správne fungovať.

Aby bolo doplnenie peptidov účinné a revitalizácia používateľa prebiehala skutočne na bunkovej úrovni, je potrebné, aby boli peptidy veľmi malé (1 – 2 nanometre). Len takto môžu spoľahlivo prejsť cez bunkové steny do vnútra buniek a doplniť chýbajúce peptidy.

Vďaka doplneniu peptidov do väzieb v bunkách prichádza k regenerácii a revitalizácii poškodených životne dôležitých vnútorných orgánov, imunitného systému a kože od úplného základu – od stavebných molekúl buniek.

 

Z prírodného vedecké

Pre dosiahnutie takého malého rozmeru peptidov je súčasťou technologického postupu spracovania v Cell Core Laboratory tangenciálna ultrafiltrácia vstupného biologického materiálu na molekulovú hmotnosť do 5 kilodaltonov.

Aby zostali peptidy živé, celý výrobný proces prebieha pri teplote do 40 °C/104 F. Pre úspešnú a dlhodobú rekonštrukciu buniek je totiž mimoriadne dôležitá ich bioaktivita.

 

Rozhoduje pôvod

Peptidy obsiahnuté v produktoch RECONVEL sú biologického pôvodu – nie sú syntetické, majú zachovanú bioaktivitu – sú živé, sú ultrafiltrované – čiže schopné prejsť cez póry bunkových stien do vnútra buniek,a majú mimoriadne vysokú koncentráciu – 500 až 4500 µg/ml.

Vďaka tomu sú pripravené úspešne rekonštruovať poškodené orgány a kožu, posilňovať fyzickú a psychickú kondíciu, upraviť imunitu, napomáhať pri liečbe alergií, pohybového aparátu či vylepšiť celkový vzhľad používateľa.

 

Produkty RECONVEL sa štandardne používajú raz denne aplikáciou tekutiny pod jazyk alebo sa krémom nanášajú na pokožku.

Doba užívania je individuálna, obvykle však 4 – 8 týždňov.

Účinnosť bioaktívnych peptidových ultrafiltrátov živočíšneho pôvodu je dlhodobá, fytopreparáty účinkujú počas doby ich užívania.

 

 
 

Pestrosť obsahu účinných látok  v produktoch Reconvel s jeho anorganickými látkami, minerálmi, organickými látkami, no najmä bioaktívnymi peptidmi tvorí úžasný základ širokospektrálneho zásahu na daný zdravotný problém.

 
 

 

Základné peptidové druhy

Peptidov je nesmierne veľa druhov a vykonávajú v organizme celý rad životne dôležitých činností.

Medzi základné druhy peptidov patria proteíny, prenášače, enzýmy, hormóny, neuropeptidy, alkaloidy, antibiotiká, či štrukturálne komponenty.

Produkty Reconvel majú v svojom zložení obsiahnuté všetky z nich.

 

Proteíny

Peptidy sú stavebnými molekulami bežnejšie známych proteínov. Všetky peptidy sú zložené z aminokyselín, ktoré sú spolu chemicky viazané. Peptidy sa líšia vo veľkosti od dvoch aminokyselín - dipeptidy, po tisíce spolu previazaných aminokyselín - polypeptidy.

Spoločné väzby peptidov tvoria takzvané proteíny, alebo bielkoviny.

 

Prenášače

Všetky bunky majú ochrannú membránu, ktorá bráni väčšine látok ľahko prechádzať do bunky. Niektoré peptidy fungujú ako prenášače, ktoré umožňujú látkam potrebným pre telo prejsť do buniek cez bunkové membrány. Napríklad prenášače glukózy sú nevyhnutné pre putovanie glukózy z krvi do svalu alebo iných buniek, aby bola využitá na energiu.

Podobne aj bunkové splodiny môžu opustiť bunku vďaka peptidovým prenášačom.

 

Enzýmy

Enzýmy sú biologické katalyzátory, ktoré urýchľujú metabolické reakcie. Väčšina enzýmov sú peptidy. Stovky enzýmov sa nachádzajú v celom tele, aby urýchlili reakcie podieľajúce sa na rade procesov.

Tieto procesy zahŕňajú trávenie potravy, produkciu energie a spájanie bunkových komponentov.

 

Hormóny

Hormóny sú typy peptidov, ktoré prenášajú signály medzi žľazami a bunkami v celom tele, čím napomáhajú ovládaniu telesných funkcií. Pôsobia ako biologický poslovia nesúci krvou informáciu z jedného tkaniva do iného.

Medzi príklady peptidových hormónov patria napríklad tie, ktoré sú zapojené do regulácie hladiny glukózy v krvi, ako je inzulín a glukagón a tie, ktoré regulujú chuť k jedlu, ako je grelín a leptín.

Hormóny ako inzulín, ľudský rastový hormón, gastrín a oxytocín sú peptidy, ktoré sú bežné hormóny, vytvárané v žlazách a orgánoch s vnútornou sekréciou, napríklad v obličkách, žalúdku, črevách a pečeni.

 

Neuropeptidy

Neuropeptidy sú produkované v mozgu a sú súčasťou nervových tkanív. Tieto peptidy fungujú ako informačné procesory v celom tele, kde prenášajú signály spúšťané z mozgu.

Bežnou formou neuropeptidov sú napríklad endorfíny.

 

Alkaloidy

Alkaloidy sú peptidy, ktoré sa bežne nachádzajú pri vývoji obranných mechanizmov v hubách, rastlinách a malých zvieratách, ako sú kôrovce.

Ergotamín, pandamine a dynorfin sú typy alkaloidných peptidov, ktoré sa podieľajú aj na ochrane a imunite ľudského organizmu.

 

Antibiotiká

Antibiotiká sú peptidy, ktoré zabraňujú rastu mikroorganizmov v tele.

V ľudskom tele je ich prítomnosť určená na zahubenie baktérií spôsobujúcich ochorenia.

 

Štrukturálne komponenty

Peptidy sú tiež konštrukčnými prvkami v tele.

Keď peptidové reťazce dosiahnu väčšiu dĺžku, tvoria proteíny, ktoré sú základnými stavebnými kameňmi pre časti ľudského tela, zvierat a rastlín.

Napríklad, peptidy aktín a myosín sú dôležitými konštrukčnými prvkami svalov. Peptidy tiež prispievajú k tvaru kostí a ich pevnosti. Keratín tvorí časť vlasov a nechtov. Kolagén je súčasťou šliach a väzov.

 

Odborný výklad o peptidoch

Peptidy sú reťazce aminokyselín spojených peptidickou väzbou - väzba c-konca jednej aminokyseliny s n-koncom druhej aminokyseliny. Podľa počtu aminokyselín, ktoré tvoria peptid hovoríme o oligopeptidoch (2-10 aminokyselín), polypeptidoch (11-100 aminokyselín) a bielkovinách (101 a viac aminokyselín).

Peptidy plnia v organizmoch mnoho rôznych funkcií: od tripeptidu glutation, ktorý je kofaktorom enzýmu a chráni rastliny aj živočíchy pred oxidačným stresom, cez peptidy s hormonálnym účinkom ako napríklad oxytocín či vazopresín, neuromodulátory ako enkefalín alebo endorfín, prírodné antibiotiká, toxíny rastlín, húb, včiel, hadov alebo peptidové alkaloidy. Peptidy prirodzene sa vyskytujúce v ľudskom tele sú dôležité pri všetkých kľúčových biologických funkciách, ako napríklad regulácia cukru v krvi alebo správna funkcia žliaz s vnútornou sekréciou, či jednotlivých orgánov a sústav.

Biologicky aktívne látky prirodzene sa vyskytujúce v organizmoch je možné využiť v prospech organizmu, alebo jeho jednotlivých orgánov. Ich unikátny charakter a absencia negatívnych vplyvov na ľudský organizmus z nich robí atraktívnych kandidátov pri prevencii porúch a chorôb.

Jednotlivé špecifické ultrafiltráty sú zložené z peptidov a ďalších organických a anorganických súčastí získaných z buniek jednotlivých orgánov, sústav živočíšnych organizmov a buniek rastlín, húb a živíc pre priblíženie sa k biologickej a fyziologickej rovnováhe. Tieto bioaktívne zložky majú podporný, regeneračný a ochranný účinok.

Molekulová hmotnosť organických a anorganických zložiek vo výživovom doplnku je štandardizovaná do molekulovej hmotnosti 5 kDa, čiže veľkosti 1–2 nm. Nízka molekulová hmotnosť a malý rozmer užívaných bioaktívnych látok zabezpečuje vstrebávanie krvným riečiskom pod jazykom v ústnej dutine. Na zabezpečenie stability a aktivity látok vo výživovom doplnku sú tieto uchovávané v izotonickom fyziologickom roztoku so stabilným pH.

Výskum ukázal, že účinky bioaktívnych látok majú vysokú špecifickosť na určené cieľové receptory. Tu sa zapájajú do komunikačného mechanizmu „bunka – bunka” a naštartujú regeneračné a revitalizačné procesy. Vysoká špecifickosť tiež redukuje šance nebezpečných interakcií s inými látkami a signifikantne znižuje vedľajšie účinky výživového doplnku.

 
 
 
 
KONTAKTUJTE NÁS
 
 

Cell Core Laboratory s. r. o.

sídlo: Kutuzovova 21, 831 03 Bratislava
laboratórium: Novozámocká 102, 949 05 Nitra

tel.: +421 905 905 003

IČO: 48 315 800
DIČ: SK2120152166

KONTAKTNÁ OSOBA

Ing. Karol Školník
e-mail: sales@reconvel.com

 

 CAPTCHA ImageRefresh Image

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia